Lankyti artimųjų kapus taps patogiau – išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

Lankyti artimųjų kapus taps patogiau – išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis „virė“ darbai – vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.

Į Amžinybę iškeliavusius artimuosius lankantys miesto gyventojai ilgą laiką naudodavosi neasfaltuotu keliuku, juosiančiu kapines. Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius Ramonas pripažino, jog Savivaldybė sulaukdavo nemažai vietos gyventojų nusiskundimų dėl šio keliuko būklės, taip pat – prašymų jį išasfaltuoti. Ir tai, pasak G. Ramono, nestebina, kadangi vairuotojai patirdavo nemažai nepatogumų, ypač – per Vėlines. „Esamos žvyro dangos sluoksnis jau buvo nevienodas, svyruojantis, dangos skersiniai nuolydžiai nepastovūs, kelkraščiai apaugę žole, žvyro dangos būklė – išties prasta“, – sakė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas.

Nepatogumų patirdavo ne tik eismo dalyviai, bet ir aplinkiniai gyventojai, kadangi, nors leistinas greitis šioje atkarpoje siekia tik 30 kilometrų per valandą, važiuodamos žvyruotu keliuku, transporto priemonės sukeldavo dulkes. „Todėl buvo apsispręsta įrengti asfalto dangą“, – kalbėjo G. Ramonas.

Remontuojama miesto kapines juosiančio keliuko atkarpa, besitęsianti nuo asfaltuotos apsisukimo aikštelės iki esamo asfalto ribos. Tvarkomos keliuko atkarpos ilgis – 160 m, plotis – 5 m. Darbai šioje atkarpoje pradėti spalio pradžioje, ir jau netrukus bus baigti. Remontuojant keliuką, buvo įrengtas šalčiui atsparus sluoksnis, paklotas skaldos sluoksnis, o penktadienį paklota asfaltbetonio danga. Šią savaitę planuojama sutvarkyti kelkraščius.

Teigiamų pokyčių Palangos miesto kapinėse yra ir daugiau – ką tik baigti maždaug šimto metrų kapinių tvoros įrengimo darbai. Tad iš Vytauto gatvės pusės įėjimas į miesto kapines tapo gerokai patrauklesnis – be jau minėtų darbų, čia įrengti ir nauji vartai, taip pat sutvarkytas jau nelygus buvęs įėjimo takas.

Artimųjų kapus lankantiems gyventojams svarbu ir tai, kad artėjant Vėlinėms tiek Palangos, tiek Šventosios kapinėse vakarais bus įjungiamas apšvietimas. Kartu su miesto apšvietimu, sutemus kapinių apšvietimas įsijungs nuo spalio 25 d. iki lapkričio 4 d.

Dar viena Palangos bei Šventosios kapinių lankytojams prieš Vėlines svarbi naujovė – žvakėms išmesti skirti papildomi metaliniai konteineriai.

Palangos miesto kapinės kelias
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,915