Kviečiame į pristatymą „Kino teatras „Naglis“ kaip regioninė filmoteka“

 Kviečiame į pristatymą „Kino teatras „Naglis“ kaip regioninė filmoteka“

Kviečiame į pristatymą „Kino teatras „Naglis“ kaip regioninė filmoteka“. Pristatymas vyks Palangoje, Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A, Palanga 00135) rugpjūčio 13 dieną, 11 val.

Pristatymo metu bus supažindinama su parengta kino teatro „Naglis“ įveiklinimo koncepcija, informuojama apie būsimos regioninės filmotekos veiklas ir funkcijas. Po pristatymo skiriamas laikas klausimams ir komentarams, pakviesime pasikalbėti apie bendradarbiavimo galimybes.

Pristatyme kviečiami dalyvauti visi suinteresuotieji asmenys: savivaldos, kultūros, kino, KKI, verslo, švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų, bendruomenės atstovai.

Apie projektą:

Seniausias  valstybinis kino teatras „Naglis“, esantis Palangoje rekonstruojamas, o  jo funkcijos – aktualizuojamos. Planuojama, kad jis tampa regionine  filmoteka – šiuolaikiniu kino ir audiovizualinių menų sklaidos, traukos  ir edukacijos centru Vakarų Lietuvoje. „Naglis“, kaip valstybės  strateginis kultūros objektas, ženkliai prisideda didinant kino kultūros  paslaugų prieinamą Klaipėdos regione ir skatina skirtingų visuomenės ir  amžiaus grupių domėjimąsi kinu ir audiovizualia kultūra apskrita. Šis įveiklintas kultūros objektas prisideda ir prie kino industrijos  pozicijų stiprinimo, sudarant sąlygas esamiems ir būsimiems kino  profesionalams ugdyti savo gabumus, tobulinti įgūdžius bei užsiimti savo  produkcijos rodymu ir sklaida. Regioninė filmoteka tampa tarpininku  tarp visuomenės ir kino archyvų, fondų, kitų kino kultūros institucijų.

Regioninė  filmoteka „Naglis“ svarbi ir atliepiant Vakarų Lietuvos bei Palangos  bendruomenės poreikius. Ji tampa ir kino ir medijų edukacijos centru  Klaipėdos regione, kur sudaromos sąlygos ugdyti skirtingų amžiaus ir  interesų grupių kino ir audiovizualinių menų žiūrovą, rengti formaliojo  ir neformaliojo šveitimo ugdymo menu ir kultūra programas, kelti  kvalifikaciją specialistų, galinčių regione užsiimti kino edukacija.  Šiame kultūros objekte ugdomas kūrybiškumas, bendradarbiaujama su  skirtingomis kultūros ir šveitimo įstaigomis.

Viešosios  konsultacijos ir apklausos patvirtino šio kultūrinio objekto reikalingumą bei klausimo opumą vietos bendruomenei. Šiuo metu čia nėra stipraus  šiuolaikiško kino kultūros infrastruktūros objekto, kuris patenkintų  regiono poreikius, todėl būtina užpildyti šią trūkstamą nišą, čia ne tik  pristatant nacionalinį ar užsienio šalių kiną, bet ir įgalinant vietos  kino ir kūrybines industrijas. „Naglis“ svarbus ir sprendžiant visam  regionui būdingą sezoniškumo problemą, kuri lemia didelius kultūrinių  paslaugų svyravimus ar net jų trūkumą ne sezono metu – atnaujinta  infrastruktūra leis užtikrinti kino kultūros paslaugų prieinamumą visus  metus. Šis objektas prisidės ir prie Palangos, kaip kultūrinio  miesto, identiteto, o rekonstruotas „Naglis“ užbaigs kultūros trikampio,  esančio istorinėje Tiškevičių miesto paveldo dalyje, formavimo procesą.

Projektas vykdomas Lietuvos kino centre, programos „Kurk Lietuvai“ rėmuose.

Su projektu plačiau susipažinti galima čia: http://kurklt.lt/projektai/kulturos-objektu-iveiklinimas-regionuose-koncepcijos-parengimas-palangos-kino-teatrui-naglis/

Informacija apie pristatymą:

Laikas: rugpjūčio 13 d. 11 val. (registracija nuo 10:30)

Vieta: Palangos kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga 00135

Registracija: Prašome pranešti apie savo dalyvavimą el. paštu [email protected]).

Pristatymas Kino teatras Naglis regioninė filmoteka Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,889