Ansamblis „Bočiai“ Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje pristatė lietuviškus šokius

 Ansamblis „Bočiai“ Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje pristatė lietuviškus šokius

Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą.

Festivalis ypatingas tuo, kad jame dalyvaujantys kolektyvai iš įvairių šalių savo programas pristato ne viename, o keliuose miestuose, ir vienu metu koncertus rengia 5 iš įvairių šalių atvykusios grupės. Po savaitės į festivalį atvyksta jau kiti kolektyvai, kurie žiūrovams pristato savo programą. Iš viso festivalis vyksta 5 savaites, jo metu šią vasarą skirtingu laiku ir skirtinguose miestuose Vengrijoje koncertavo 27 kolektyvai.   

Be palangiškių, liepos pabaigoje festivalyje koncertavo kolektyvai iš Ispanijos, Lenkijos ir Čekijos. Koncertai vyko keliuose miestuose – „Bočiai“ savo programą pristatė Mako, Cserkeszolo bei Domaszek miestuose.

Iš festivalio „Bočių“ kolektyvo nariai teigė parsivežę puikius įspūdžius. „Pasirodymų metu pristatėme iš savo repertuaro parengtą 20 minučių trukmės programą. Beje, iš kitų kolektyvų mes išsiskyrėme – ir drabužiais, ir melodijomis, ir šokio judesiu. Nuotaikos grįžus iš festivalio – puikios, juo labiau kad turėjome galimybę ne tik koncertuoti, bet ir sudalyvauti Vengrijos miestų šventėse, pasimokyti vengrų liaudies šokių, paragauti vengriško maisto, turėjome ir turistinę programą“, – sakė J. Serapinienė.

Ansamblis Bočiai Vengrija tarptautinis folkloro festivalis lietuviški šokiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,889