Palangos vasaros skaitykla atveria duris lankytojams

Palangos vasaros skaitykla atveria duris lankytojams

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų.

Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzikinis salonas“. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais skaitykloje taip pat bus galima išvysti S. Moniuškos XIX a. leistus „Namų dainyno sąsiuvinius“, atskirus natų aplankus ir rinkinius iš Nacionalinėje bibliotekoje saugomos kompozitoriaus natų kolekcijos, pasiklausyti jo muzikos iš senųjų plokštelių ir nūdienos atlikėjų įrašų.

Palangos vasaros skaitykla atveria duris lankytojams, nuotrauka-1

 Liepos 20 d. vasarotojams pasiūlysime dalyvauti literatūriniame-orientaciniame žaidime „Literatūrinės Palangos paslaptys“, skirtame Lietuvos nacionalinės bibliotekos 100-mečiui. Prasidėjęs prie Palangos vasaros skaityklos žaidimas persikels į Palangos gatves ir erdves, susijusias su literatūriniu kurorto gyvenimu.

Paskutinę liepos savaitę lankytojus į skaityklą kviesime užsukti nusiteikiant atradimams: čia vyks intensyvi edukacijų savaitė. Rytais visi norintys galės dalyvauti susitelkimo valdymo praktikose su muzika, o popiečio valandomis ir vakarais – kūrybiškumo ugdymo dirbtuvėse. Edukacijas ves bibliotekos darbuotojai – menininkės Eglė Jovaišaite ir Aida Vėželienė,  muzikos atlikėjas ir autorius Vytautas Vilimas.

Palangos vasaros skaitykla atveria duris lankytojams, nuotrauka-2

Neliks pamiršti ir mažieji skaityklos lankytojai – liepos ir rugpjūčio mėnesiais juos subursime kūrybiniam darbui: kviesime tapyti ant jūros akmenėlių, kurti ekslibrisus, gaminti asmenines knygeles ar dalyvauti lėlių teatro dirbtuvėse.

Rugpjūčio pabaigoje sezoną baigsime kūrybinėmis pasakų terapijos dirbtuvėmis, kurias ves biblioterapijos specialistė dr. Daiva Janavičienė.

Na, o kasdien į Palangos vasaros skaityklą užsukę lankytojai čia ras 10 kompiuterizuotų darbo vietų, belaidį interneto ryšį, populiariausius Lietuvos ir užsienio periodinius leidinius, naujausias ir skaitomiausias knygas, kurios šiemet skaitytojams bus skolinamos be piniginio užstato. Jaukią aplinką čia kuria Vilniaus dailės akademijos studentų sukurti vitražai (vadovė doc. I. Paltanavičiūtė), birželio mėnesį veiks Eglės Lipinskaitės (Marijampolė) tapybos paroda „Akimojis“, liepos mėnesį – Rimos Baukaitės (Klaipėda) piešinių pieštuku paroda „Linija, dėmė, linija“, rugpjūčio – Vaidės Gaudiešiūtės (Klaipėda) tapybos tušu paroda „Pamąstymai“. Vaikų skaityklą ir lauko terasą puošia Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokinių darbai.

Skaityklos darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 9–21 val.; sekmadieniais 10–20 val.; pirmadieniais – poilsio diena.

Adresas: Vytauto g. 72, Palanga.

Palangos vasaros skaitykla Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,88