S. Bilio kova dėl medalio ir R. Meilutytės bandymas prasimušti į finalą – tiesiogiai nuo 13 val. per LRT

S. Bilis, BNS nuotr.

Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Kinijoje penktadienį 50 m laisvu stiliumi rungties finale startuos Simonas Bilis, o kiek vėliau dėl vietos finale rungsis Rūta Meilutytė.

Dar vieną Lietuvos rekordą pasiekęs 25-erių panevėžietis šios rungties pusfinalyje distanciją įveikė per 21,03 sek., savo plaukime užėmė trečią vietą, bendroje – penktą bei pateko į rungties finalą. Dėl medalio jis kovos 14.03 val., kai startuos antrame takelyje.

Šalies rekordą plaukikas gerino ir prieš dvejus metus Vindsore (Kanada) vykusiose pirmenybėse – tuomet jis pusfinalyje 50 metrų įveikė per 21,15 sek. Finale jis plaukė kiek lėčiau (21,23 sek.) ir buvo trečias.

Dar geresnį rezultatą plaukikas pasiekė rungdamasis 100 m laisvu stiliumi rungtyje (46,58 sek.). Prieš pora metų aukso medaliu pasaulio čempionate besidžiaugęs lietuvis šioje distancijoje šįkart startuos šeštadienį.

Penktadienį moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose penktadienį Rūta Meilutytė užėmė 15-ąją vietą ir pateko į pusfinalį. Jos dėl vietos finale kovos 14.42 val.

Vieną medalį lietuvė Kinijoje jau iškovojo – 50 m plaukimo krūtine rungtyje ji nuskynė sidabrinį apdovanojimą.