Gimnazistas Dovydas Žemaitaitis – Lietuvos maximalistas

Gimnazistas Dovydas Žemaitaitis – Lietuvos maximalistas

„Lietuvos maximalistai” – tai jau 16 metų Lietuvoje vykstantis konkursas, kurį organizuoja prekybos tinklas „Maxima” ir stipendijomis skatina talentingus bei pažangius šalies moksleivius.

Iš daugiau nei 500 talentingų Lietuvos vaikų, dalyvavusių konkurse, šiemet į geriausiųjų gretas pateko ir Palangos senosios gimnazijos III klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis, kurį konkurse dalyvauti paskatino šeima.

Kaip pasakoja gimnazistas, konkurso pažangumo kategorijoje reikalaujama aukštų pasiekimų įvairiose srityse, labai gerų pažymių bei motyvuotos asmenybės. Vienuoliktokas gali pasidžiaugti puikiais akademiniais pasiekimais – per pastaruosius porą metų yra laimėjęs 1-2 vietas mokyklos ir miesto fizikos, matematikos, chemijos, geografijos bei ekonomikos olimpiadose.

Aukšti Dovydo įvertinimai ir už mokyklos ribų: pirmosios vietos respublikiniame geografijos konkurse „Gaublys 2018“ bei Klaipėdos rajono 10-12 klasių ekonomikos olimpiadoje, antroji – Klaipėdos regionomeninio skaitymo konkursemeninių kompozicijų grupėje, ketvirtoji – respublikinėje ekonomikos olimpiadoje.

Be to, Dovydas savarankiškai domisi fizika, astronomija, ekonomika, verslu ir technologijomis. Jis pasakoja, kad šie mokslai dažnai verčia jį panirti į futurologiją – ateities prognozavimo mokslą.

Maximos” generalinė direktorė Kristina Meidė (kairėje), gimnazistas Dovydas Žemaitaitis bei Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Gimnazijos nuotr.

Paklausus mokinio, kas labiausiai jį motyvuoja siekiant tikslo, jis atsako, jog sėkmingi žmonės ir jų gyvenimo istorijos bei pasiekimai suteikia daugiausiai motyvacijos. Gimnazisto manymu, kiekvienas jų yra įvairiapusės asmenybės, iš kurių galima daug išmokti nepaisant jų veiklos srities. Dovydas save apibūdina kaip drąsų, smalsų ir motyvuotą vaikiną.

Vienuoliktoko auklėtoja matematikos mokytoja Aušra Ševeliova apie savo auklėtinį gali pasakyti tik gerus žodžius. Anot jos, Dovydas yra intelektualus, pareigingas, mandagus, patikimas bei kūrybingas žmogus. Didžiuojamės Dovydu – Lietuvos maximalistu!

Augustė Stonkutė ir Simona Butkutė,

Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokinės

Lietuvos maximalistai Dovydas Žemaitaitis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919