Liepos 26-27 d. nuo 12:00 iki 19:00 pristatome dviejų unikalių dizainerių kūrinius.

Prezentacijos metu vyks sekantys renginiai:

Liepos 26 d. nuo 14:30 val. Laimės Kiskūnės​ kvapų meno paskaita ir dirbtuvės „Kvapas kaip žinutė“.
Trukmė: apie 2-2,5 val.

Liepos 27 d. nuo 17 val. vyks Rangoli by Prema Florence Isaac​ modelių demonstravimas.
Indijos kultūros žinovas Kazimieras Seibutis​ pasidalins savo mintimis apie medžiaginę Indijos kultūrą tema „Eižėjančios Indijos aukštosios tekstilės ir parfumerijos raiškos.“
Trukmė: apie 2 val.

Mados dizainerė Prema Florence Isaac

Aurovilyje gimusi, išaugusi ir dirbanti kūrėja vadovauja „Rangoli“ — aukštosios mados ateljė.
Jau daugiau kaip dešimtmetį ji bendradarbiauja su viena Vakarų Bengalijos audėjų bendruomene, kuri iki šiol audžia tangailį — rankomis verptą ir dažytą — ypatingo plonumo, lengvumo ir tekstūrų medvilnę, kurią ši bendruomenė dar XVI a. gamino Didžiųjų Mogolų imperatorių dvarui. Dirbdama su šios bendruomenės audiniais, Prema prisideda prie senųjų amatų išsaugojimo ir supažindina pasaulį su rečiausiais kada nors egzistavusiais audiniais.
Tradicinis tangailis reikalauja labai daug itin kruopštaus darbo. Ornamentai siuvinėjami rankomis audimo metu. Reikia kelių mėnesių išausti 6 m audeklo. Ypatingo plonumo medvilnė suverpiama rankomis ir dažoma rankomis. Tai, žinoma, kainuoja. Ir sunku atlaikyti konkurenciją prieš pigius fabrikinius pluoštus iš Kinijos.
Kita Premos aistra – spalvos. Merkiamojo dažymo (Dip-Dye) šalikai yra nuausti iš rankomis verptų siūlų, suvytų iš 60 proc. medvilnės ir 40 proc. šilko pluošto gijų. Nuaustas šalikas yra rankomis dažomas įvairiausiais ryškiais atspalviais. Dažant šalikas yra pamerkiamas į indą su dažais ir lėtai ištraukiamas — taip sukuriama jo žavinti persiliejančių spalvų tekstūra.
Premos darbus bus galima apžiūrėti ir įsigyti ekspozicijos metu.

Lietuvių autorė, kvepalų kūrėja Laimė Kiškūnė

Laimė Kiškūnė yra autorinės nišinės parfumerijos prekės ženklo UNDA PRISCA autorė, kvapų menininkė ir natūraliosios parfumerijos ambasadorė, istorinių kvepalų ir savo vardo kosmetikos bei aromaterapijos kūrėja.
Nepaisydama sintetinių, pusiau sintetinių, nekokybiškų pigių natūralių kvapų chaoso, Laimė su aistringu užsidegimu tyrinėja senųjų kvapų išgavimo technologijas, remia ir palaiko išskirtinės kokybės natūralių substancijų distiliavimo meistrus bei jų meną.
Laimė daugelį metų bendradarbiauja su tikrų, autentiškų atarų (istorinių kvepalų) gamintojais, juos remia. Taip pat kūrėja tyrinėja ir atkuria istorinius antikinius kvepalus, kurie buvo kuriami senovės Kipre, Kretoje ir Egipte ir kuria originalią kosmetiką.
Su autore, jos autoriniais kvepalais, istorinių kvepalų replika ir jos kuriama kosmetika bus galima susipažinti gyvai ir įsigyti renginio metu.

Norėdami išsaugoti žmonijos sukurtus šedevrus, turime jais domėtis ir palaikyti jų tęstinumą. Šios dvi kūrėjos tam paskyrė savo gyvenimą.