Kviečiame 2018 m. spalio 9 d. 17 val. į kurorto muziejų. Kartu žiūrėsime režisieriaus Justino Lingio dokumentinį filmą apie Palangos fotografę Pauliną Mongirdaitę.


XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje moteris su fotokamera Lietuvoje - nematytas reiškinys, tačiau pajūrio apylinkėse tai tapo įprasta, nes bajoraitė Paulina Mongirdaitė dirbo neįtikėtinai daug. Jos fotografijos ir atvirukai šiandien mums kalba apie Baltijos pajūrį, Palangą, Žemaitijos miestelius ir žmones. Jos darbai atskleidžia, kaip atrodė Palanga, ką veikė poilsiautojai, kokiu transportu važinėjo, kokie buvo turgūs, kaip buvo statomos, rekonstruojamos bažnyčios. Paulinos ateljė daryti portretai yra neįkainojamas informacijos šaltinis istorikams: apranga, šukuosenos, dekoracijos ir t. t. Daugybė didingų dalykų ir mažyčių smulkmenų mus pasiekia tik savo laikmetį fiksavusių fotografų dėka.


Dalyvauja: filmo režisierius Justinas Lingys ir istorikė Jolanta Klietkutė, knygos "Pirmieji pajūrio fotografai: Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus" autorė.
Maloniai kviečiame
Renginys nemokamas