Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą!

PIRMOJI GYDYTOJOS KARDIOLOGĖS SIGUTĖS NORKIENĖS PASKAITA VYKS RUGSĖJO 28 D. 18:00 VAL. VIEŠBUČIO BEST BALTIC HOTEL KONFERENCIJŲ SALĖJE (GINTARO G. 36, PALANGA)
Būtina išankstinė registracija telefonu: 8 624 57998
Daugiau informacijos Tel. 8 624 57998
El. p. [email protected]

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir vis dar yra pagrindinė mirties priežastis. Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto išsivystymui ypač didelę riziką turi šie veiksniai: padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, antsvoris, nutukimas, stresas, rūkymas. 

Šios Programos tikslas yra efektyviau stiprinti rizikos grupių asmenų sveikatą:
* supažindinti šiuos asmenis su širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais;
* išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.

Programa skirta:
* 40-55 metų amžiaus vyrams;
* 50-65 metų amžiaus moterims;
* kito amžiaus, suaugę asmenys, pagal sveikatos būklę priskirtini rizikos grupės asmenims.

Iš viso numatomi 7 užsiėmimai:
* GYDYTOJO KARDIOLOGO PASKAITA
Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, jų įtaka sveikatai, ligų komplikacijos ir prevencijos būdai.
* GYDYTOJO DIETOLOGO PASKAITA
Mitybos įtaka širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui ir prevencijai (sveikos mitybos principai, kūno masės indekso ir juosmens apimties matavimo reikšmė šių ligų prevencijai, antsvorio, nutukimo mažinimas, sveikatai palankaus maisto pasirinkimas).
* KINEZITERAPEUTO PASKAITA
Fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimo prevencijai (dalyviai bus mokomi fizinio aktyvumo pratimų, kaip taisyklingai mankštintis namie ir pan.).
* PSICHOLOGO PASKAITA
Streso valdymas (streso samprata, darbo ir poilsio planavimas, atsipalaidavimo pratimai ir kt.).