Sekmadienį - į Palangą!

Palanga - tai tik triukšminga Basanavičiaus gatvė? Toli gražu ne!

Palanga visais amžiais buvusi ne tik pajūris, bet ir pasienis bei paribys - čia konkuravo kuršiai ir žemaičiai, dėl jos grūmėsi didieji Lietuvos kunigaikščiai ir kryžiuočiai, ji skyrė Prūsiją ir carinę Rusiją, o galiausiai dėl jos aršiai ginčijosi Lietuva ir Latvija. Paribio Palangos norėjo visi.

Kelios baltų genčių gyvenvietės išaugusios į miestelį, o šis XIX amžiuje išaugęs į privatų grafų Tiškevičių kurortą. Būtent su miestelio tapimu kurortu ir prasideda spalvingiausias Palangos istorijos etapas. 

Čia - vaidilutės, Kęstučio žmonos ir Vytauto Didžiojo motinos, Birutės tėviškė. Čia - vienos garsiausių didikų šeimos privatus kurortas ir buvusios bendros Lietuvos-Lenkijos valstybės aristokratijos poilsio vieta. Čia rūmus projektavo asmeninis imperatoriškasis Vokietijos imperijos architektas, o parkus - vienas garsiausių prancūzų sodų ir parkų kūrėjas. Čia - pirmasis istorijoje spektaklio lietuvių kalba pastatymas. O tarpukariu valstybės išnuomotoje viloje čia kiekvieną vasarą ilsėdavosi pats prezidentas Antanas Smetona, atlydėtas 37 apsaugos darbuotojų komandos. Čia teka upelis, turintis tris pavadinimus. Kuris iš jų tikrasis? Čia viena iš gatvių pavadinta Edinburgo universiteto John'o Simpson'o vardu. Kodėl?

Apie visa tai ir apie daug kitų dalykų - ekskursijoje "Paribio kurortas".

Ekskursiją pradėsime 12.00 val. Centrinėje aikštėje (ten kur šalimais senoji Autobusų stotis ir "Maxima").

Ekskursiją baigsime prie vilos "Jūros akis" (Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje).

Ekskursijos trukmė - ~2 val. 15 min.

Norinčius dalyvauti, kviečiu registruotis el. paštu [email protected], nurodant, ekskursijos datą ir kiek asmenų dalyvaus.

Ekskursiją Jums ves gidė Agnė Jonikaitytė. Tel. nr. 8 608 00 817.

Ekskursija NEMOKAMA, bet jos pabaigoje, jei nuspręsite, kad verta, galėsite atsidėkoti arbatpinigiais ir šypsena arba tik šypsena :)

Iki susimatymo!