Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių bei atlikėją Vytautą Kernagį ir poetą Sigitą Gedą – nepaprastam eksperimentui. Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga jį pristatome visiems Lietuvos žmonėms, norėdami pasidalyti tuo, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.

L. Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją: „Prieš nemažai metų, kartu su poetu S. Geda dar tik pradėję galvoti apie būsimą šios pasakos pristatymą scenoje, net specialiai nesitardami abu krypome ne link įprasto šios lietuviams gerai žinomos istorijos atpasakojimo muzikos išraiškos priemonėmis, o link giluminių jos prasmių ieškojimo. S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakoja kompozitorius.

Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus ir jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius.

Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje.

PASTABA: Renginys nemokamas. Kvietimus į renginį bus galima įsigyti nuo 2018 m. rugpjūčio 17 d. 10.00 val. ryto per sistemą www.tiketa.lt