Nuo liepos 7 d. bibliotekos skaitykloje veiks Aušros Rauličkytės ir Agnės Limantės tapybos paroda „Vėjo ir jūros spalvos“.

„Vėjo ir jūros spalvos“ – tai dviejų meniškų teisininkių jungtinė paroda. Abi autores, teisės mokslų daktares, vienija bendras meno ir kelionių pomėgis. Agnė Limantė pradėjo tapyti Makedonijoje, Aušra Rauličkytė – Ukrainoje, ir abi tapo nuo šio pomėgio priklausomos. Kūryba abiem leidžia sukurti savo alter ego, tai atsvara jų teisinei-mokslinei darbo sferai ir dvasinis poilsis. Nepretenduodamos į profesionalius šiuolaikinio meno kūrėjus, Agnė ir Aušra piešia ir tapo tai, kas joms artima, jauku ir kas įkvepia. Tai jų pasaulio interpretacijos – spalvomis ir potėpiais.

Aušra Rauličkytė – teisės mokslų daktarė, konstitucinės teisės ir teisinių reformų Rytų ir Vidurio Europoje ekspertė, paskutinį dešimtmetį dirbanti Europos Sąjungos vykdomuose projektuose Rytų Europoje (Moldovoje, Ukrainoje). A. Rauličkytė pradėjo piešti Kijeve, mokėsi įvairių tapybos ir piešimo technikų – tapyti aliejumi, pastele ir akvarele, taip pat tradicinėmis ukrainiečių technikomis (petrikivka ir semchikivka). Pirmoji tapybos darbų paroda surengta Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje 2018 m. lapkričio mėnesį, antroji – Lietuvos Aukščiausiame Teisme 2019 m. birželio mėnesį, trečioji – Lietuvos Vyriausiame Administraciniame teisme tais pačiais metais. 2019 metu spalio-lapkričio mėnesiais Palangos viešojoje bibliotekoje vyko akvarelės darbų paroda “Prisiminimai už stiklo”, šiuo metu autorės akvarelės demonstruojamos Klaipėdos Universiteto Aula Magna korpuse. Autorė gyvena ir kuria Palangoje.

Agnė Limantė – teisės mokslų daktarė, dirba vyresniąja mokslo darbuotoja Lietuvos teisės institute, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose moksliniuose ir techninės pagalbos projektuose, dėsto universitete. Nuo 2008 m. Agnė fotografuoja, o tapyti pradėjo 2013 m., gyvendama Makedonijoje. Jos tapybos darbuose bene visuomet rasime veikėją ir jo jausmą, o abstrakcijose – nuotaiką kuriančius spalvų derinius. Agnė yra dalyvavusi fotografijos ir tapybos darbų parodose Azerbaidžane, Ukrainoje ir Lietuvoje.